Warning: mysql_query(): Unable to save result set in /home/haberliyorum/public_html/class/online.php on line 10

Warning: mysql_num_rows() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/haberliyorum/public_html/class/online.php on line 11
Konya Haber - KTÜN’de 2. Geleceğin Teknolojileri zirvesi
Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
FETÖ için yolun sonu görünüyor!      Konya'da otomobil bisiklete çarptı: 6 yaralı      Konya'nın da aralarında bulunduğu 10 ilde "taksi uygulaması"      Atiker Konyaspor hazırlık maçında Adanaspor'u yendi      Konya'da iki otomobil çarpıştı: 4 yaralı      Cumhurbaşkanı Erdoğan: 31 Mart seçimlerini 'Gönül Belediyeciliği' seçimi olarak görüyoruz      Spor ve siyaset dünyası Konya'daki bu düğünde buluştu      Konya'da bina inşaatında kalıp çöktü: 2 yaralı      AK Parti'de temayül zamanı      A Milli Takım Konya'da kaybetti      Konya’da 80 yaşındaki kadın ‘secdede’ ölü bulundu      Konya trafiğine helikopterli denetim!      Hasan Angı açıkladı! Konya'da kaç aday adayı başvuru yaptı?      Konya'da trafik kazası: 2'si ağır 9 yaralı      7 milyon gence cep harçlığı      Bakan Murat Kurum: "Dere güzergahında yapılaşmalara müsaade etmeyeceğiz"      AK Parti teşkilatına hangi sorular sorulacak?      TİGEM 78 bin ton inek sütü satacak      Konya'da milli heyecan      Gram altın 6 haftada yüzde 11 eridi     

KTÜN’de 2. Geleceğin Teknolojileri zirvesi

09.11.2018
  
 
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda düzenlenen zirvenin açılışına KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik yaptığı konuşmada, üniversitelerin sanayiyle iç içe olmasının önemini belirtti. Bu anlamda KTÜN olarak girişimci mühendisler yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Prof. Dr. Özçelik, “KTÜN olarak teknolojik gelişmelere vakıf olmakla birlikte medeniyetimizin birikimleri ve toplumumuzun sosyal yapısını da gözeterek öğrenci merkezli ve kendine has, özgün özellikleri olan mezunlar vermeyi amaçlıyoruz. İthalatla ihracat arasındaki farkın daralması, Türkiye’de üretilmeyen ürünlerin üretilmesi, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi sizlerin girişimci mühendisler olarak yetişmeniz ve sahaya çıkmanızla mümkün olacaktır. Öğrencilik döneminizde projeler düşünerek, yeni fikirler üreterek, fikirleri hayata dönüştürerek, mezun olduğunuzda kendi işinizi kurabileceğiniz şekilde yetişmenizin sağlanması gerekiyor. Hedefimiz bu olmalı. Tabi bununla ilgili farklı yöntemler var. İsteğe bağlı stajlar, yaz dönemi stajları yapılabilir. Bir dönemin sanayide geçirilmesi olabilir. Öğretim üyeleri, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi hocalarımızdan her akademisyenin projesi olması yönünde isteğim oldu. Hem üniversitemizin hem de siz öğrencilerimizin gelişimi noktasında hocalarımızın projelerinde yer alarak bir bütün halinde, sektörün ve Türkiye’nin ihtiyacı olan mühendisler olarak bir proje içerisinde sonuca ulaşmanızın faydalı olacağını düşünüyorum. Çalışma ve hizmetlerimizi bu kriterler ışığında şekillendirme gayretindeyiz” diye konuştu. Prof. Dr. Özçelik, konuşmasının son bölümünde, zirvenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve programa katılım gösterenlere teşekkür etti.

“KTÜN BİZLER AÇISINDAN AYRI BİR ÖNEME SAHİP”

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü de Konya’nın bir üniversiteler şehri olduğuna dikkati çekerek, KTÜN’ün kendileri açısından ayrı bir öneme sahip olduğunu aktardı. Gençlere güvendiğini dile getiren Kütükcü, “Biz ülkemizi, bölgemizi, ülke olarak kendi teknolojimizle kendi ürettiklerimizle kendi bilgi üretimi ve bilgiye dayalı sanayi üretimiyle inşa edebilirsek ülke olarak yarınlara bugünlerden daha güvenli bakabiliriz. Geleceğimizi daha güvenli görebiliriz. Bunun yolu da daha çok çalışmaktan, üretmekten geçiyor” dedi. MÜGET Başkanı Murat Özbek ise MÜGET olarak popüler kültürün tüketme alışkanlığına karşı insanları okuma, öğrenme, düşünme ve üretmeye yöneltmek için gayretle çalışmalara devam ettiklerini belirterek, programın hazırlanmasında katkı ve emekleri bulunanlara teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından, KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü’ye hediye takdim edildi.

SEKTÖRÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

Zirvenin ilk gününde, İttifak Holding CEO’su Tahir Atila “Değişim”, Mühendis, Yazar Buğra Ayan “Geleceğin Meslekleri ve Ekonomileri”, Siemens Türkiye Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Pazarlama Müdürü Derya İren “Büyük Veriden Yapay Zekaya Endüstri 4.0”, STM Yapay Zeka Grup Lideri Semih Yağcıoğlu “Savunma Teknolojileri ve Yapay Zeka”, Microsoft Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Onur Kemal Koç “Teknoloji Trendleri ve Kariyer Tavsiyeleri” konularında sunum gerçekleştirdi.

Zirvenin ikinci ve son gününde ise Türk Hava Yolları Kurumsal İnovasyon Uzmanı Emre Dalarslan “İnovasyon ve Girişimciliğin Tetiklenmesi”, Marka Mühendisi Ömürden Sezgin “Türkiye’ye Gelecek Markalarıyla Gelecek”, Logosoft Ar-Ge Direktörü Ali Haydar Ünsal “Yeni Nesil ve Yeni Haller”, Turkcell Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörü Murat Sunal “SG ve Dijital Dönüşüm”, Mitsubishi Electric OEM Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Tolga Bizel “Digital Fabrikalar ve Robot Teknolojileri”, Hülya Soytürk “Big Data ve Dijitalizasyon” başlıklarında sunum yaptı.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» FETÖ için yolun sonu g
» Konya'da otomobil bisikle
» Konya'nın da aralarında
» Konya'da iki otomobil ça
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Konya'da bina inşaatınd
»  AK Parti'de temayül zam
» Konya’da 80 yaşındaki
» Konya trafiğine helikopt
» Konya'da trafik kazası:
» TİGEM 78 bin ton inek s
» Konyalı vatandaşın ked
» Yaş fiyatı 20 lira olan
» Arkadaşını parasını
» "Bu sefer iyi bir sonuç
» Şehit Ahmet Erol adına
»  Konya'daki "gaybubet evi
» Konya dahil 5 ildeki oper
» Bakan Kurum'dan dar gelir
» Hava Kuvvetleri'nde FETÖ
» Siber güvenlik ilkokula
» Konya'da ekipler kar ve b
» Süleyman Soylu'dan polis
» Konya’da 3 gün sürece
» Konya'nın 13 ilçesine k
»  Konya'da kaçak avla mü
» Kış gelmeden kapıları
» Konya'da cinayet! 20 yeri
» Konya'daki "gaybubet evi"
» Konya'da üst geçit merd
» ​Konya’ya beklenen ka
» Yargıtay'dan ticari haya
» Kadın ve çocuk cinayeti
»  Afrin'in güvenliği öz
» İçişleri Bakanı Süle
» SEDEP paydaşları istiş
» Konya'da milli heyecan
»  Akşehir Belediyesi'nden
»  Konya'da kamyonet ile mi
»  KSO’da İhracat Destek
» Karatay Belediyesinden a
» Meram’da sıfır atık
» Mustafa Yazlık, Meram i
»  Hayırsever çiftten eğ
» Konya'daki "gaybubet" evi
» Elektrik, doğalgaz ve su
»  Konya Valisi Cüneyit Or
»  Beyşehir’e 2 milyon l
» Ticari davalar 'zorunlu a
» "Konuşan eller" engellil
» Başkan Toru oda temsilci
»  Konya'da yardım kutusu
» 143 hakim ve savcının g
» Aksinne evleri için kura
»  Bir güzel şehir, Seydi
» Çevrenin korunmasına y
» Konya'daki "gaybubet" evi
» Mesleki eğitimde okul-se
»  2. Uluslararası Hat, Te
» Buzlanma ve don uyarısı
» Ahırlı'ya "Millet Kıra
» Belediye, AVM ve otellere
» Akşehir Gölü kurumakta
» "Ümmetin kilit taşına
» Karapınar'da yeni obruk
» Konya'da "drift" yapan s
» Konya'ya kar uyarısı! S
» Milli Savunma Bakanı Aka
» Konya'da silahlı kavga:
»  ABD Sincar’a 5 terör
» Yapmayan yandı! 625 lira
» Konya'da ilginç araç pa
» 'PKK elebaşları kadın
» Konya'da üç araç kazay
»  Tüm çalışanları ilg
»  Darbecilerin 225 askeri
» Meram’da yeşil alan mi
»  Selçuklu’da “Şehri
»  Filistin davasıyla özd
»  Mala karşı işlenen su
» Şırnak'ta terör saldı
»  Konyalı şehidin nişan
» Konya Valisi Toprak'tan
» Şehidimiz Konya'ya uğur
» Bazı mesleklere belge zo
» Konyalı şehidimizin cen
» Kuzey Irak'ta 14 teröris
»  Türkiye'den Libya, Kaza
»  KONESOB Başkanlar Kurul
» Konya Valisi Toprak ilk i
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com