Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
"Tarım sigortası maliyet değil ihtiyaç"      "Konuşan eller" engellilerin gözü kulağı olacak      "Türkiye'de 10 reçetenin an az 3'ünde antibiyotik var"      Başkan Toru oda temsilcileri ile bir araya geldi      Konya'da yardım kutusu hırsızlığı kamerada!      143 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi      Hasan Kılca Karatay Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı      Konya'daki milli maçın biletleri tükendi      Aksinne evleri için kuralar çekildi      Bir güzel şehir, Seydişehir      Çevrenin korunmasına yönelik kanun teklifi TBMM'de      Anadolu Selçukspor'un ismi de başkanı da değişti      Konya'daki "gaybubet" evi yapılanması davasında sanıklar hakim karşısına çıktı      SGK'dan müjde! 5 gün içinde hesaplara yatırılacak...      Erdoğan: Üç dönem başkanlık yapanlar istirahat edecek      AK Parti'den kritik 'af' açıklaması      Mesleki eğitimde okul-sektör iş birliği artıyor      2. Uluslararası Hat, Tezhip, Minyatür ve Çini yarışması sonuçlandı      Buzlanma ve don uyarısı      İsrail, Türklerin Kudüs ziyaretlerinden rahatsızlık duyuyor     

KTÜN’de 2. Geleceğin Teknolojileri zirvesi

09.11.2018
  
 
Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Halil Cin Konferans Salonunda düzenlenen zirvenin açılışına KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferruh Yıldız, Konya Sanayi Odası (KSO) Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü, öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik yaptığı konuşmada, üniversitelerin sanayiyle iç içe olmasının önemini belirtti. Bu anlamda KTÜN olarak girişimci mühendisler yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade eden Prof. Dr. Özçelik, “KTÜN olarak teknolojik gelişmelere vakıf olmakla birlikte medeniyetimizin birikimleri ve toplumumuzun sosyal yapısını da gözeterek öğrenci merkezli ve kendine has, özgün özellikleri olan mezunlar vermeyi amaçlıyoruz. İthalatla ihracat arasındaki farkın daralması, Türkiye’de üretilmeyen ürünlerin üretilmesi, katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi sizlerin girişimci mühendisler olarak yetişmeniz ve sahaya çıkmanızla mümkün olacaktır. Öğrencilik döneminizde projeler düşünerek, yeni fikirler üreterek, fikirleri hayata dönüştürerek, mezun olduğunuzda kendi işinizi kurabileceğiniz şekilde yetişmenizin sağlanması gerekiyor. Hedefimiz bu olmalı. Tabi bununla ilgili farklı yöntemler var. İsteğe bağlı stajlar, yaz dönemi stajları yapılabilir. Bir dönemin sanayide geçirilmesi olabilir. Öğretim üyeleri, araştırma görevlisi ve öğretim görevlisi hocalarımızdan her akademisyenin projesi olması yönünde isteğim oldu. Hem üniversitemizin hem de siz öğrencilerimizin gelişimi noktasında hocalarımızın projelerinde yer alarak bir bütün halinde, sektörün ve Türkiye’nin ihtiyacı olan mühendisler olarak bir proje içerisinde sonuca ulaşmanızın faydalı olacağını düşünüyorum. Çalışma ve hizmetlerimizi bu kriterler ışığında şekillendirme gayretindeyiz” diye konuştu. Prof. Dr. Özçelik, konuşmasının son bölümünde, zirvenin düzenlenmesinde emeği geçenlere ve programa katılım gösterenlere teşekkür etti.

“KTÜN BİZLER AÇISINDAN AYRI BİR ÖNEME SAHİP”

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü de Konya’nın bir üniversiteler şehri olduğuna dikkati çekerek, KTÜN’ün kendileri açısından ayrı bir öneme sahip olduğunu aktardı. Gençlere güvendiğini dile getiren Kütükcü, “Biz ülkemizi, bölgemizi, ülke olarak kendi teknolojimizle kendi ürettiklerimizle kendi bilgi üretimi ve bilgiye dayalı sanayi üretimiyle inşa edebilirsek ülke olarak yarınlara bugünlerden daha güvenli bakabiliriz. Geleceğimizi daha güvenli görebiliriz. Bunun yolu da daha çok çalışmaktan, üretmekten geçiyor” dedi. MÜGET Başkanı Murat Özbek ise MÜGET olarak popüler kültürün tüketme alışkanlığına karşı insanları okuma, öğrenme, düşünme ve üretmeye yöneltmek için gayretle çalışmalara devam ettiklerini belirterek, programın hazırlanmasında katkı ve emekleri bulunanlara teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından, KTÜN Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik ve KSO Yönetim Kurulu Başkanı Memiş Kütükcü’ye hediye takdim edildi.

SEKTÖRÜN ÖNEMLİ İSİMLERİ TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTI

Zirvenin ilk gününde, İttifak Holding CEO’su Tahir Atila “Değişim”, Mühendis, Yazar Buğra Ayan “Geleceğin Meslekleri ve Ekonomileri”, Siemens Türkiye Dijitalizasyon ve Endüstri 4.0 Pazarlama Müdürü Derya İren “Büyük Veriden Yapay Zekaya Endüstri 4.0”, STM Yapay Zeka Grup Lideri Semih Yağcıoğlu “Savunma Teknolojileri ve Yapay Zeka”, Microsoft Türkiye İş Geliştirme Yöneticisi Onur Kemal Koç “Teknoloji Trendleri ve Kariyer Tavsiyeleri” konularında sunum gerçekleştirdi.

Zirvenin ikinci ve son gününde ise Türk Hava Yolları Kurumsal İnovasyon Uzmanı Emre Dalarslan “İnovasyon ve Girişimciliğin Tetiklenmesi”, Marka Mühendisi Ömürden Sezgin “Türkiye’ye Gelecek Markalarıyla Gelecek”, Logosoft Ar-Ge Direktörü Ali Haydar Ünsal “Yeni Nesil ve Yeni Haller”, Turkcell Strateji ve Dijital Dönüşüm Direktörü Murat Sunal “SG ve Dijital Dönüşüm”, Mitsubishi Electric OEM Kıdemli İş Geliştirme Müdürü Tolga Bizel “Digital Fabrikalar ve Robot Teknolojileri”, Hülya Soytürk “Big Data ve Dijitalizasyon” başlıklarında sunum yaptı.
 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» "Konuşan eller" engellil
» Başkan Toru oda temsilci
»  Konya'da yardım kutusu
» 143 hakim ve savcının g
» Aksinne evleri için kura
»  Bir güzel şehir, Seydi
» Çevrenin korunmasına y
» Konya'daki "gaybubet" evi
» Mesleki eğitimde okul-se
»  2. Uluslararası Hat, Te
» Buzlanma ve don uyarısı
» Ahırlı'ya "Millet Kıra
» Belediye, AVM ve otellere
» Akşehir Gölü kurumakta
» "Ümmetin kilit taşına
» Karapınar'da yeni obruk
» Konya'da "drift" yapan s
» Konya'ya kar uyarısı! S
» Milli Savunma Bakanı Aka
» Konya'da silahlı kavga:
»  ABD Sincar’a 5 terör
» Yapmayan yandı! 625 lira
» Konya'da ilginç araç pa
» 'PKK elebaşları kadın
» Konya'da üç araç kazay
»  Tüm çalışanları ilg
»  Darbecilerin 225 askeri
» Meram’da yeşil alan mi
»  Selçuklu’da “Şehri
»  Filistin davasıyla özd
»  Mala karşı işlenen su
» Şırnak'ta terör saldı
»  Konyalı şehidin nişan
» Konya Valisi Toprak'tan
» Şehidimiz Konya'ya uğur
» Bazı mesleklere belge zo
» Konyalı şehidimizin cen
» Kuzey Irak'ta 14 teröris
»  Türkiye'den Libya, Kaza
»  KONESOB Başkanlar Kurul
» Konya Valisi Toprak ilk i
»  Mevlana Müzesi'nden etk
» İşitme ve görme engell
» Ereğli’nin kalbi olaca
» MHP'nin belediye başkan
»  Konya'ya şehit ateşi d
»  Milyonlara müjde! Yeni
» Çaldığı otomobile yak
» YKS tarihi belli oldu
» Başkan Oğuz’dan sürp
»  Devletin zirvesi Anıtka
»  Diyanet İşleri Başkan
»  Trafik sorununa "alterna
»  Terörden Arananlar List
»  Başkan Altay’a “Str
»  Konya'da hırsızlık an
»  Başkan Akkaya'dan Akşe
» Konya'da facia ucuz atlat
» 17 terörist etkisiz hale
»  Konya'da feci kaza: 1 ö
» Başkan Altay’dan Vali
» Konya'da uçak restoranda
» İbrahim Kalın'a yeni g
» Hem aylık hem emeklilik
»  OHAL Komisyonu, 42 bin b
»  Fırıncılardan ekmek d
» Binlerce çocuk sıcak yu
» KTÜN’de 2. Geleceğin
»  Takograf cihazları serv
»  "OHAL Komisyonu 2 bin 70
» Beyşehir’in bu çocuk
» Konya'da 'uyuşturucuyla
» Konya Valiliğinden dolan
» Recep Tayyip Erdoğan'dan
» Amatör futbolculara bakl
» Pasaport ve sürücü bel
» Ucuz etin formülü tombu
» Bakan açıkladı: 'Çokl
»  "Bedenimizle değil ruhu
» Beyşehir Gölü'nde yasa
» Meram zabıtası öğrenc
» Halk kütüphanesinde "mi
» Başkentte Konya buluşma
» Selçuklu Belediyesi'ne 3
»  Beyşehir Belediyesi’n
» Konya'da çalınan kedi k
» Cumhurbaşkanlığı Söz
» "Gevale Kalesi bizlere ta
» Konya’da yasa dışı s
»  "Siyasetin temeli ahlakt
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com