Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
"Tarım sigortası maliyet değil ihtiyaç"      "Konuşan eller" engellilerin gözü kulağı olacak      "Türkiye'de 10 reçetenin an az 3'ünde antibiyotik var"      Başkan Toru oda temsilcileri ile bir araya geldi      Konya'da yardım kutusu hırsızlığı kamerada!      143 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi      Hasan Kılca Karatay Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıkladı      Konya'daki milli maçın biletleri tükendi      Aksinne evleri için kuralar çekildi      Bir güzel şehir, Seydişehir      Çevrenin korunmasına yönelik kanun teklifi TBMM'de      Anadolu Selçukspor'un ismi de başkanı da değişti      Konya'daki "gaybubet" evi yapılanması davasında sanıklar hakim karşısına çıktı      SGK'dan müjde! 5 gün içinde hesaplara yatırılacak...      Erdoğan: Üç dönem başkanlık yapanlar istirahat edecek      AK Parti'den kritik 'af' açıklaması      Mesleki eğitimde okul-sektör iş birliği artıyor      2. Uluslararası Hat, Tezhip, Minyatür ve Çini yarışması sonuçlandı      Buzlanma ve don uyarısı      İsrail, Türklerin Kudüs ziyaretlerinden rahatsızlık duyuyor     

"Gençler siyasette risk almalı"

06.11.2018
  
 
Programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Osman Şahin, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Abdurrahim Sönmezer ile teşkilat üyeleri ve teşkilat mensubu gençler katıldı. 

“Gençler siyasette risk almalıdır”

Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış: “ Cumhurbaşkanımızın bitmeyen bir motivasyonu, inancı, çalışma aşkı ve inanılmaz bir teslimiyeti var. Bu durum sizlere genç kardeşlerimize ilham verebilir. Bu anlamda sizlerin gelecek yaşantınıza dair birkaç öneri de bulunmak isterim. Bir kere arkadaşlar içersinde bulunduğunuz üniversite ortamlarında ülkemizin içinde bulunduğu durumdan, gündeminden haberdar olun yani kayıtsız kalmayın. Gençliğin siyasette olması demek de sorumluluk almak konulara hakim olmak demektir. Şans risk alandan yanadır. Eğer siyasette muvaffak olmuşsam bugün bir ağabeyinizi sizlerin sürecinden geçmiş bir kardeşinizi Cumhurbaşkanlığı’nda görmeniz sizi mutlu ediyorsa bunun sebebi benim risk almamdır. Gençler siyasette risk almalıdır. Bir kere gençler siyasetin tam göbeğinde olmalıdır ve siyaset yapmalıdır. Gençlere siyasette düşen risk almak ve duruş sahibi olmaktır. İyi bir eğitiminiz olsun ve muhakkak dil öğrenin. Türkiye artık uluslararası arenada yer alan ve bu küresellikte mücadele eden önemli bir ülke. Dolayısıyla olaylara ulusal kalmayın, sizler de uluslararası kabiliyete sahip olun. Bunun da birinci şartı dil öğrenmek ve muhakkak birden fazla dil öğrenin. Okuyun, kendinizi geliştirin ve kendi başınıza bir birey olun. Sorumluluk alın ve göreceksiniz bir gün yollarınız sorumluluk alan arkadaşlarınızla kesişecektir. Gençlik kollarının en önemli özelliği aranızda bir şifrenin olması. Ben gençlik kollarından şu görevde çalıştım dediğinizde birbirinize olan bakış açısı değişir. Sizler beni burada bir kardeşiniz olarak farklı duygularla ağırlıyorsanız sizler de külliyeye geldiğinizde benim için farklı bir duyguyla diğer misafirlerimden ayırarak ağırlayacağım. Çünkü bu gençlik kollarından yürüyerek gelenler arasında birbirini anlama ve yakınlık anlamında bir koddur “ şeklinde konuştu. 

“Türkiye bu süreçlerden daha da güçlenerek çıkacaktır ”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  ve AK Parti 24. dönem Konya Milletvekili Mustafa Akış, Türkiye üzerinde oynanan oyunların temelinde merkezi hükümeti zayıflatmak ve Türkiye’de bir çok problem içinde kargaşa ortamının oluşturulması ile Batı’nın hem Türkiye’de hem de Orta Doğu da sinsi planlarını devreye sokmak olduğunu söyledi.  Kuzey Irak’ta ve Suriye’de oynanan oyunların Türkiye’nin  yanında cereyan ettiğine dikkat çeken Akış, konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Bu coğrafyada batının sinsi planlarına karış iki başkent karşı çıkmaktadır. Biri Ankara diğeri Tahran’dır. Ülkemizde yakın zamanda yaşanan olaylara baktığınız zaman gezi olaylarının temelinde, 17 -25 Aralık operasyonunda, hendek olaylarında ve ekonominin zayıflatılması amacıyla yapılan saldırılarda merkezi hükümetin zayıflatılması konusunda bölücü ve amansız bir saldırının yapıldığını görüyoruz. Bütün bunlardan sonuç alamayan iç ve dış kaynaklı hainlerin son planı ise 15 Temmuz oldu. Yaptıkları saldırıların boşa çıkmasından dolayı büyük bir hamle ile var güçleri ile hükümeti devirme eylemi göstermişler olup, bundan da sonuç alamayınca ekonomimizi zayıflatma amacıyla baskıları artırarak psikolojimizi ve geleceğimizi karartmak istemektedirler. Türkiye’de yaşanan olaylara bu perspektiften bakmak gerekmektedir. Türkiye bütün bu yaşananlara izin vermeyecektir. Tarihten aldığımız güçle lider devlet olmamız bizim içimizde ve etrafımızda yaşanan olaylara duyarsız kalmayacağız anlamındadır. Cemal Kaşıkçı olayında yaşanan gelişmeleri tüm dünya kamuoyu, Cumhurbaşkanımızın kendi sesinden duydu. Meselenin Suudi Arabistan olmadığını, ulusal anlamda ciddi sorunların olduğu konusunda dünyaya mesaj verdik. Medeniyetimizden gelen gücümüzü dünyaya duyurmaya devam ediyoruz. Kaşıkçı olaylarına karışan 18 kişinin Türkiye’de yargılanması konusunda ısrarcı olduğumuzu gösteriyoruz. İnşallah ülkemiz etkin bir şekilde büyük bir gayretle her şeyin üstesinden gelecek ve yarınların Türkiye’si için gücüne güç katacaktır” dedi.

Programın sonunda Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer de katılımından dolayı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış’a teşekkür ettiler. Program Başdanışman Akış’a günün anısına bir tablo takdimiyle son buldu. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
» Hasan Kılca Karatay Bele
» Erdoğan: Üç dönem ba
» AK Parti'den kritik 'af'
» AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti’de son gün
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Başkan Erdoğan: 7 şeh
» Meclis'in yoğun mesaisi!
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Veli Tolu Karatay Belediy
» Trump’la masada 7 günd
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» AK Parti'den bir ilke imz
» AK Parti 18 Kasım'da top
» CHP'li Öztürk Yılmaz:
» Kritik tarih! 18 Kasım'd
» "Konya davanın kalesi ve
» "Gençler siyasette risk
» AK Parti'de başvurular b
» Ak Parti'de temayül yokl
» Mustafa Kalaycı Konya me
»  AK Parti'de 79 belediye
»  "AK Parti 16 yılda 13 s
»  AK Parti'de yerel seçim
» MHP'de ilçe başkanları
»  TBMM'de bu hafta
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  'Kaçak yapıların nas
» AK Parti'de aday adaylı
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Kılıçdaroğlu, Erdoğa
» Yerli ve Milli! KARAOK'ta
» Fatma Toru: Eksiklerimizi
» Uğur İbrahim Altay'dan
»  Adalet Bakanı açıklad
»  Türkiye yerel seçim at
» Erdoğan: Müdahale etmek
»  "Terörle mücadelede he
»  AK Parti'de adaylık ba
» Erdoğan: 'Ekonomi kozlar
» Normalleşmede ilk yüz y
» Erdoğan'dan ittifak aç
»  Erdoğan: Yeniden dirili
»  Meclisin yaklaşık iki
» Kurtulmuş Konya'da konu
» AK Parti Genel Başkanvek
» İçişleri Bakanı Soylu
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» Leyla Şahin Usta'dan 'C
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Başkan Altay: Milletimiz
» AK Parti Genel Başkan Ve
» AK Parti’nin aday krite
» Başkan Erdoğan'dan Amer
»  MHP'den teşkilatlara "p
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Erdoğan'dan EYT açıkla
»  MHP’den çiftçinin te
» "FETÖ ile gerçek anlamd
»  Meclis, Karayolları Tra
»  MHP'den kritik adım: Af
» Erdoğan'dan İş Bankas
» 2023 Eğitim Vizyonu 23 E
»  Yerel seçimlere iki kol
» Erdoğan: Münbiç'te ger
»  Hasan Angı: Ulaşmadı
» Hasan Angı: Geleceği d
» Beyşehir'de Danışma Me
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti Cihanbeyli'de da
» Ahmet Sorgun: Ekonomik bi
» Bahçeli: Uzman çavuşla
» Ak Parti'den ittifak aç
» Erdoğan'dan CHP'ye sert
»  İttifakta hassas çalı
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» CHP Konya Milletvekili Ab
»  "Bu topraklarda terörü
» İşte Erdoğan’ın Mer
»  Halil Etyemez ve Toru es
» Erdoğan: Hedefimiz Sinca
» TBMM İçtüzüğü deği
»  AK Parti’nin aday krit
» 'Beklenen bahar havası
»  AK Parti Genel Başkan Y
» Erdoğan: PKK'nın Almany
»  AK Parti ile MHP arasın
»  AK Parti’den af teklif
» Orhan Erdem'den Akşehir'
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com