Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Irak'ın kuzeyinde 7 terörist etkisiz hale getirildi      YHT kazasında flaş gelişme!      Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı      MEB, "LGS raporu" hazırladı      İçişleri Bakanı Soylu: ABD beslediği adamlarla bizi yıldırabileceğini düşündü      Sanayi üretimi ekimde bir önceki aya göre azaldı      TSK'nın göz bebeği MPT-55, yurt dışına göz kırpıyor      Hafız kızlar Konya'yı gururlandırdı! Çin'deki robot yarışmasında ödül aldılar      Cahit Turhan'dan Konya raylı sistemi açıklaması      Hulusi Akar: Terör örgütünde ciddi kırılmalar meydana geldi      Mevlana'nın "Mesnevi"si 26 dilde hoşgörüye çağırıyor      Bir tıkla zenginlik hedefleyenlerin mesleği: Youtuberlık      Mini Ada’ya 3 bini aşkın kişiden 'geçmiş olsun' ziyareti      Terör örgütü PKK'ya kış darbesi!      Abdurrahman Büyükkörükçü: Günde 50 dakikanı Allah’a ayır      Fatih Çıtlak: Hz. Mevlana’nın sözleri yanlış yorumlanıyor      Meram'da esnafa kira zammı yok      Etyemez: Kangren haline gelen sorunları çözdük      Leyla Şahin Usta: Güzel yarınlar inşa edeceğiz      Konya'daki aday tanıtım toplantısı iptal! Erdoğan tüm ilçeleri aynı anda açıklayacak     

"Gençler siyasette risk almalı"

06.11.2018
  
 
Programa Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı’nın yanı sıra AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Osman Şahin, AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı MYK Üyesi Abdurrahim Sönmezer ile teşkilat üyeleri ve teşkilat mensubu gençler katıldı. 

“Gençler siyasette risk almalıdır”

Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış: “ Cumhurbaşkanımızın bitmeyen bir motivasyonu, inancı, çalışma aşkı ve inanılmaz bir teslimiyeti var. Bu durum sizlere genç kardeşlerimize ilham verebilir. Bu anlamda sizlerin gelecek yaşantınıza dair birkaç öneri de bulunmak isterim. Bir kere arkadaşlar içersinde bulunduğunuz üniversite ortamlarında ülkemizin içinde bulunduğu durumdan, gündeminden haberdar olun yani kayıtsız kalmayın. Gençliğin siyasette olması demek de sorumluluk almak konulara hakim olmak demektir. Şans risk alandan yanadır. Eğer siyasette muvaffak olmuşsam bugün bir ağabeyinizi sizlerin sürecinden geçmiş bir kardeşinizi Cumhurbaşkanlığı’nda görmeniz sizi mutlu ediyorsa bunun sebebi benim risk almamdır. Gençler siyasette risk almalıdır. Bir kere gençler siyasetin tam göbeğinde olmalıdır ve siyaset yapmalıdır. Gençlere siyasette düşen risk almak ve duruş sahibi olmaktır. İyi bir eğitiminiz olsun ve muhakkak dil öğrenin. Türkiye artık uluslararası arenada yer alan ve bu küresellikte mücadele eden önemli bir ülke. Dolayısıyla olaylara ulusal kalmayın, sizler de uluslararası kabiliyete sahip olun. Bunun da birinci şartı dil öğrenmek ve muhakkak birden fazla dil öğrenin. Okuyun, kendinizi geliştirin ve kendi başınıza bir birey olun. Sorumluluk alın ve göreceksiniz bir gün yollarınız sorumluluk alan arkadaşlarınızla kesişecektir. Gençlik kollarının en önemli özelliği aranızda bir şifrenin olması. Ben gençlik kollarından şu görevde çalıştım dediğinizde birbirinize olan bakış açısı değişir. Sizler beni burada bir kardeşiniz olarak farklı duygularla ağırlıyorsanız sizler de külliyeye geldiğinizde benim için farklı bir duyguyla diğer misafirlerimden ayırarak ağırlayacağım. Çünkü bu gençlik kollarından yürüyerek gelenler arasında birbirini anlama ve yakınlık anlamında bir koddur “ şeklinde konuştu. 

“Türkiye bu süreçlerden daha da güçlenerek çıkacaktır ”

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı  ve AK Parti 24. dönem Konya Milletvekili Mustafa Akış, Türkiye üzerinde oynanan oyunların temelinde merkezi hükümeti zayıflatmak ve Türkiye’de bir çok problem içinde kargaşa ortamının oluşturulması ile Batı’nın hem Türkiye’de hem de Orta Doğu da sinsi planlarını devreye sokmak olduğunu söyledi.  Kuzey Irak’ta ve Suriye’de oynanan oyunların Türkiye’nin  yanında cereyan ettiğine dikkat çeken Akış, konuşmasını şöyle sürdürdü;  “Bu coğrafyada batının sinsi planlarına karış iki başkent karşı çıkmaktadır. Biri Ankara diğeri Tahran’dır. Ülkemizde yakın zamanda yaşanan olaylara baktığınız zaman gezi olaylarının temelinde, 17 -25 Aralık operasyonunda, hendek olaylarında ve ekonominin zayıflatılması amacıyla yapılan saldırılarda merkezi hükümetin zayıflatılması konusunda bölücü ve amansız bir saldırının yapıldığını görüyoruz. Bütün bunlardan sonuç alamayan iç ve dış kaynaklı hainlerin son planı ise 15 Temmuz oldu. Yaptıkları saldırıların boşa çıkmasından dolayı büyük bir hamle ile var güçleri ile hükümeti devirme eylemi göstermişler olup, bundan da sonuç alamayınca ekonomimizi zayıflatma amacıyla baskıları artırarak psikolojimizi ve geleceğimizi karartmak istemektedirler. Türkiye’de yaşanan olaylara bu perspektiften bakmak gerekmektedir. Türkiye bütün bu yaşananlara izin vermeyecektir. Tarihten aldığımız güçle lider devlet olmamız bizim içimizde ve etrafımızda yaşanan olaylara duyarsız kalmayacağız anlamındadır. Cemal Kaşıkçı olayında yaşanan gelişmeleri tüm dünya kamuoyu, Cumhurbaşkanımızın kendi sesinden duydu. Meselenin Suudi Arabistan olmadığını, ulusal anlamda ciddi sorunların olduğu konusunda dünyaya mesaj verdik. Medeniyetimizden gelen gücümüzü dünyaya duyurmaya devam ediyoruz. Kaşıkçı olaylarına karışan 18 kişinin Türkiye’de yargılanması konusunda ısrarcı olduğumuzu gösteriyoruz. İnşallah ülkemiz etkin bir şekilde büyük bir gayretle her şeyin üstesinden gelecek ve yarınların Türkiye’si için gücüne güç katacaktır” dedi.

Programın sonunda Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı ve AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer de katılımından dolayı Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış’a teşekkür ettiler. Program Başdanışman Akış’a günün anısına bir tablo takdimiyle son buldu. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Siyaset
»  MEB, "LGS raporu" hazır
» İçişleri Bakanı Soylu
» Etyemez: Kangren haline g
»  Leyla Şahin Usta: Güze
» Konya'daki aday tanıtım
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» Leyla Şahin Usta: "Türk
»  Hasan Angı: Üreten bir
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Erdoğan: Fırat'ın doğ
»  AK Parti'ye 32 bin adayl
»  Başkan Altay: Hedefimiz
»  Kalaycı medyanın soru
» MHP Genel Başkanı Bahç
» Gülay Samancı: Boş bir
» Bütçe mesaisi başlıyo
» "Sanal ortamda da bir gen
» 'Tek başımıza Türkiye
» Raylı ulaşım sistemler
» AK Parti 14 ilin daha ada
» Güney Amerika'dan dönü
» Ahmet Sorgun TBMM Genel K
»  94 ruhu ile 2023
» Hasan Angı: Hedef 31 il
» AK Partili Mahir Ünal'da
» Uğur İbrahim Altay: Gec
» Leyla Şahin Usta: Konya'
» Bakan Kurum: "Sıfır at
»  Yerel seçimlerde adayl
» Konya'da AK Parti'nin 7 i
»  Yerel seçimlerde aday a
» Çevrenin korunmasına y
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Uzun yıllar Konya'da gö
» Okullarda yeni dönem ba
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Rektör Özçelik’ten
» Adaylar seçim takvimini
» AK Parti 9 büyükşehir,
»  AK Parti'nin açıklanan
» Konya açıklanıyor! Ba
» Ömer Şahin: Hizmet ve g
» ‘Kadına şiddet kırm
»  Cumhur İttifakı ile CH
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» AK Parti'nin belediye ba
» Karabük'e Konyalı başk
» İstanbul, Ankara, İzmir
» MHP Genel Başkanı Bahç
»  AK Parti Genel Merkezi u
» Sıfırdan ittifak
» "Şehirlerimizin 50 yıl
» TOBB ve meslek kuruluşla
» TÜSİAR Seydişehirliler
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Gökhan Tozoğlu: Konya
» Erdoğan: Bu karar bizi b
» Erdoğan adaylar için ta
» İşte listedeki isimler!
» Adalet Bakanı Gül: Ceza
» Bakan Kurum'dan plastik p
»  AK Parti'de temayül yok
»  Rektör Özçelik, STM
» Hasan Angı açıkladı!
» Bakan Murat Kurum: "Dere
» AK Parti teşkilatına ha
» Konyalı iş adamı Karat
»  İşte Konya'da belediye
» AK Parti'den yerel seçim
» İyi Parti Konya İl Baş
» Cumhurbaşkanı Erdoğan,
» Bakan Kurum: "Yüksek bin
» Hasan Kılca Karatay Bele
» Erdoğan: Üç dönem ba
» AK Parti'den kritik 'af'
» AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti'de aday adaylı
»  AK Parti’de son gün
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
»  Başkan Erdoğan: 7 şeh
» Meclis'in yoğun mesaisi!
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan
» Veli Tolu Karatay Belediy
» Trump’la masada 7 günd
» Cumhurbaşkanı Yardımc
» AK Parti'den bir ilke imz
» AK Parti 18 Kasım'da top
» CHP'li Öztürk Yılmaz:
» Kritik tarih! 18 Kasım'd
» "Konya davanın kalesi ve
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com