Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konya'dan 320 kişi hac ibadeti için yola çıktı      Konyalı şehit çocuklarına sünnet düğünü! Başkan Altay'dan makam aracı      PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusunu etkisiz hale getiren jandarma timine coşkulu karşılama      Konya'da elektrik kesintisi!      Konya'da hava durumu      Sanayi üretimi yüzde 6,4 arttı      Kırmızı ışıkta geçen sürücüye emsal ceza      AK Parti'nin vazgeçmediği milletvekilleri      Anadolu Yayıncılar Derneği 15 Temmuz’u anlatacak      Meslek hastalıklarına karşı 'erken uyarı' sistemi devrede      Harameyn Hızlı Tren Projesi Hacıların naklini kolaylaştıracak      TESK'ten "yerel üretim" önerisi      Fahrünnisa Hatun Kültür Merkezi açılıyor      Tahir Akyürek, komisyon başkanı oldu      Konyaspor Hollanda kampı öncesi 4 gün izinli      Konya'da kamyon uçuruma yuvarlandı: 1 ölü      Akşehir’de 15 Temmuz etkinlikleri      Meram Tıp Fakültesi Hastanesi yeni binasında hizmete başladı      15 Temmuz’un 2. yılını FETÖ kampı önünde protesto ettiler      24 Haziran sonrası CHP’de kazan kaynamaya devam ediyor! Konya'dan imza verildi     

Selçuklu'ya 29 kütüphane daha

30.03.2018
  
 
Selçuklu Belediyesi şehrin eğitim ve kültür hayatına olan katkılarına 54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında 29 kütüphanenin toplu açılışını gerçekleştirerek devam etti.

Kütüphane sayısını 58'e yükselten Selçuklu Belediyesi yerel yönetimler arasındaki birinciliğini tescillerken 365 bin 578  kitap, 98 bin 522 bin üyeye ulaştı.
 
Hafız Mustafa Büyükkaplan İmam Hatip Ortaokulu'nda gerçekleşen programa Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ın yanı sıra okul müdürleri, öğrenci, öğretmen ve veliler katıldı.

Program öncesi SEDEP Mehteran Takımı da gösterisi ile açılışa renk kattı. 
 
"Okulumuza spor salonu da kazandırıyoruz"
 
Eğitime olan desteklere vurgu yapan Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay SEDEP’in bu desteklerin başında geldiğini belirterek; “Konya öyle güzel bir şehir ki bir taraftan hayırseverlerimiz, bir taraftan öğretmenlerimiz, bir taraftan Milli Eğitimimiz ve bir taraftan belediyemiz hep birlikte güzel işler yapıyoruz. Şu anda burası sadece Konya’nın değil Türkiye’nin en marka okullarından biri haline dönüştü ve bunda hayırseverimizin çok büyük emeği var. Bir okul için hakikaten özel, okul standartlarının üzerinde bir okul inşa edildi. Sonra Milli Eğitime teşekkür ediyoruz burası bir Hafız İmam Hatip Ortaokuluna dönüştürüldü ve sonra proje okuluna dönüştürüldü. Biz de okulun hem  çevre düzenlemesiyle ilgili ciddi işler yapıyoruz bir taraftan da fiziki alt yapısını güçlendirmek adına önemli tesisler inşa ediyoruz. Hemen arka tarafınızda bir spor salonu tamamlanmak üzere ve bu salon bu yıl yaptığımız 6 spor salonundan birisi. Tamamlandığında inşallah Selçuklu’ya 17 spor salonu kazandırmış olacağız.  Bunlardan 12’si okullarımızda 5’i mahallelerimizde bulunuyor. Böylece eğitimin eksikliklerini tamamlamaya gayret ediyoruz. Yine arka tarafta bulunan bir boşluk için bir suni çim saha çalışması yürütülüyor. Bunların hepsini birleştirdiğinizde iyi bir fiziki mekan Milli Eğitimin doğru tercihi, Belediyenin yatırımlarıyla ortaya marka bir okul çıktı" dedi.
 54. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında 29 kütüphanenin toplu açılışının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Altay,"Selçuklu Belediyesi olarak her zaman eğitime destek olmaya gayret ettik her manada destek oluyoruz. 9 yılda Selçuklu Belediyesi’nin Milli Eğitim’in hem fiziki alt yapısı, hem diğer projelerine Çanakkale dahil sağladığı destek toplam 137 milyon TL bedele ulaştı. Bu inanılmaz bir rakam bu rakam Selçuklu halkının oluşturduğu bir değerdir. Kamu kaynağı yönetiyoruz ve ortaya Türk ekonomisinin gücü şehrimizin gücü çıkınca bu paraları da Milli Eğitime harcama imkanı  oluştu. Bu hizmetler için de en çok hoşumuza giden işlerden bir tanesi de kuşkusuz kütüphaneler. Şu anda Selçuklu’da kütüphane sayısı 58’e ulaştı bu yıl 29 kütüphane açıyoruz. Yine bugünden itibaren 15 kütüphane açmak için arkadaşlarımız çalışma yürütüyorlar. Kitap sayımız 365 bine,üye sayımız 98 bine ulaştı. Bir yılda değiştirilen kitap sayısı da yaklaşık 620 bin civarında ve bunu istatiksel veri olarak tutabiliyoruz. Hangi kütüphanemizde, hangi okulumuzda hangi kitaplar okunmuş bilebiliyoruz. Dün akşam yine “Konya Okuyor” yarışmamızda yapıldı ve bununla da çocuklarımızı okumaya teşvik ediyoruz. Okul idaremiz ve ilgili arkadaşlarımız da kütüphaneleri teşvik ediyorlar inşallah daha çok okuyan bir Türkiye’nin örneği Selçuklu olacak. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bir taraftan da Çanakkale projemiz devam ediyor tüm Türkiye’de ses getiren Çanakkale’nin 3.yılındayız ve lise 2.sınıf öğrencilerimiz uçakla günübirlik olarak Çanakkale’ye gidiyorlar.Böylece bu yıl tamamlandığında yaklaşık 30 bin gencimiz “Selçuklu Torunları Ecdadla Buluşuyor” projesi kapsamında Çanakkale’ye gitmiş olacaklar. Böylece  bütüncül bir yaklaşımla Selçuklu’yu geleceğe hazırlıyoruz. Ben kütüphanemizin hayırlı olmasını temenni ediyorum bugün bir güzelliği daha burada yaşadık.” dedi.
Selçuklu Belediyesi tarafından okullara kazandırılan 29 kütüphaneden birinin de Hafız Mustafa Büyükkaplan İmam Hatip Ortaokulu'na kazandırılmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade Okul Müdürü Ali Menekşe;" İlim öğrenmenin İslam Kültüründeki önemine değindi. Menekşe,"Burası hafız okulu ve öğrencilerimizin ilk öğrendiği ayetlerden birisi "İkra"dır ve aynı zamanda Peygamber Efendimiz'e (S.A.V)  gelen ilk vahiydir. Bu çağrı ile cahiliye çağı kapanıyor ve İslam Çağı,  medeniyet çağı başlıyor. Rabbimiz Tela Hazretleri Peygamber Efendimizi, o dönemdeki Müslümanları ve kıyamete kadar gelecek bütün Müslümanları bu çağı değiştirmeye davet ederken okumak ve ilimle bu işi gerçekleştirmemizi istiyor ve tarih boyunca bu medeniyette böyle devam etmiş. Peygamber Efendimiz (S.A.V) Allah-u Teala'nın kıyamet gününde bazı kullarına cennette Peygamberin derecesini verir diyor. İnşallah yapılan bu hizmette emeği geçen Başkanımız, belediye personelimiz,  eğitim ve okul idarecisi kardeşlerimizin de amel defterlerinde kıyamet gününde görmeleri için dua ediyorum. Kütüphane hizmetlerini önemsiyoruz ve bu konuda belediyemizin hizmetleriyle okullarımız üzerindeki çok büyük bir yükü alınmış oldu.Öğrencilerin kitap okuması, bu kitapların takibi ve dönüşümü gibi konuların yanı sıra okullardaki kitap okuma istatistiklerinde de belediyemizin bize sunduğu takdire şayan hizmetlerden. Bütün okullarımız da bu okuma sisteminin ve kütüphanelerin kurulması temennisi ile emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.      
 
Konuşmaların ardından ilçeye kazandırılan 29 kütüphanenin toplu açılışı için kurdele kesimi gerçekleştirildi. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Sağlık
»  Meslek hastalıklarına
»  Bebek mamalarına yeni d
»  Kamuda nitelikli işler
» Kanser hastalarının ted
» Bayram ikramlarında öl
»  Oruç tutanlara öğle s
»  Sigara yasağına uymaya
» Dağılan yüzü, vücudu
» 'Aşı konusunda bize gü
» Bakan Demircan açıklad
» Mahmut Sami Ramazanoğlu
» Karatay'dan 'ramazana su
» SGK 18 ilacı geri ödeme
» Meram Tıp'ta aynı gün
» Aile hekimi aciline giden
» Sağlık Bakanı Ahmet De
» Konya’da doğan yapış
» Selçuklu'ya 29 kütüpha
» Sağlık çalışanların
» Taklit ve tağşiş yapan
» Meram’da pembe tırla k
» 5 kanser ilacı geri öde
» 4 kanser ilacı geri öde
»  Sağlıkta yeni dönem b
» Konya'da başarılı oper
»  Konya'da bu merkez alzay
»  Prof. Dr. Karatay: Diyab
» "Yumurta tüketmek göz s
» Sağlık Bakanı Demircan
» Konya'da 12 yaşındaki k
» Konya'da bir kişinin gö
»  Deterjanlarda "çocuk"
»  Böbrek ameliyatını "c
» Sağlık Bakanı Demircan
» Konya'da 7 hastane 'dijit
» Konya'daki saldırıda ha
» Konyalı LYS birincisi g
» Afgan Muhammed'in dünyas
»  Uzmanlardan aşı uyarı
» Sorgun'dan Konya Numune H
»  Kornea nakli ile 4 karde
» Konya'da operasyon geçir
» Konya'da “Kalbim Tekrar
» Sigaraya yeni tedbirler g
» Tütünle mücadele akci
» Konya’da Diyabet ve KOA
» Grip aşısını kasımda
» MEB ilk ödemeleri yaptı
» NEÜ ve İl Sağlık Müd
» Uzmanlardan grip uyarıs
» "Yaşam tarzı değişikl
» "Markasını bilmediğini
» "Elektronik sigara tedavi
» Konya'da her 10 kişiden
» Mide rahatsızlıklarınd
» Organları 5 hastaya umut
» Bacağından alınan doku
»  Kamuda sülük ve hacama
» KKKA aşısı insanlar ü
» Halk sağlığında doğr
» "Böbrek kaynaklı en bü
» Dünyaca ünlü diş prof
» "e-Nabız" kullanıcısı
» Karnından 9,5 kilograml
» Böbreğindeki 20 santime
»  Milli Eğitim Bakanı Y
» "Grip aşısı ölüm ora
» Kurban eti nasıl tüketi
» Konya'da anne karnındaki
» Ölümün kıyısından 5
» Tüketicilerin "GDO'lu ye
» Fizikon yeni binasında!
» Küçük tedbirlerle sıc
» Keneler Temmuz ve Ağusto
» "Aşırı sıcaklar 'deli
» 'Tane sigara, nargile ve
» Sağlık Bakanı Akdağ'd
» Kalp nakliyle hayata tutu
» MEB'den öğretmenlere "y
» İlkokul birinci sınıft
» Meram Tıp'ta erken bayra
» Konya'da kalp damarları
» Konya'da 40 genç hayata
» Konya Eğitim ve Araştı
» Bakanlıktan 'sağlıklı
» Felç geçiren hasta şah
» Babasını hayattan kopar
» Konya'da çocuklar ameliy
» Konya "Danışman eczanel
» Akıllı telefon kullanı
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com