Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Şehit aileleri SOBE'yi gezdi      Meram'da tasarrufun adı; Akıllı Depo Sistemi      Okçu Mahallesinde tüm yatırımlar tamamlandı      MHP’den çiftçinin temel girdilerinden vergi alınmaması için 2 kanun teklifi      Karatay Belediyesi Celaleddin Karatay Gençlik Merkezi gençlerin ilgi odağı oldu      "Konya şanslı bir şehir"      Konya’da seyir halindeki tır yandı      "FETÖ ile gerçek anlamda mücadele sadece bizim dönemimizde yapıldı"      FETÖ itirafçısı Külliye'yi bombalayan pilotun kod adını açıkladı      Görme engelliler ve gazeteciler farkındalık için buluştu      Elektrik faturalarında yeni dönem başlıyor      Erdoğan işareti vermişti! Yüzlerce asker konuşlandı      Vergide yeni dönem! Çalışmalar başladı...      Yapılandırma ilk taksidi için son gün      18 ilde dev operasyon! 36 kişi hakkında gözaltı kararı      İşsizlik rakamları açıklandı      Atlar Konya sokaklarında ‘dörtnala’ koştu!      TESK'ten "mesleki eğitim" vurgusu      Türkiye'den enflasyona karşı ortak mücadele      Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak: Kötü dönemi geride bıraktık     

Cihad vakti

06.12.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Cihad vakti

Kaçınılmaz savaşa adım adım ilerliyoruz. 

Savaşı isteyen biz değiliz. Evanjelistler istiyor. 

Evanjelizm’in sözlükte “kutsal kitaba inanmak” olarak tanımlanmaktadır. Kelimenin kaynağı Yunancadır. “İyi haber” veya “müjde” anlamına gelen “evangelion” kelimesinden türemiştir. 

Bugün Evanjelizm, Amerika’da Hıristiyan toplumun en tutucu ve en radikal kanadını temsil eder. Evanjelistler, Yahudilerin seçilmiş kul olduğuna ve Kudüs’ün Yahudilerin toprağı olduğuna inanırlar. Yahudilerin Mesih’in gelişi ile yeniden dünyaya egemen olacağına inanan Evanjelistler, Yahudi devletinin kurulması, Yahudilerin dünya egemenliğine kavuşması ve Mesih’in gelmesi için yapılacak her türlü mücadeleyi kutsal sayarlar. Evanjelistler bir nevi Siyonist Hıristiyanlardır. Kendilerini İsa Mesih’in geri döneceği ortama hazırlamak üzere Tanrı (bilerek Allah demiyorum, çünkü onların inandığı yaratan tanımlamasına Allah denemez) tarafından seçilmiş bir özel bir grup olarak görürler. Özetle Evanjelistler Yahudi devletinin kurulması için kendilerini feda etmeye hazır militanlardır. 

Amerika başkanları arasında çok sayıda Evanjelist başkan bulunmaktadır. Aslında başkanın Evanjelist olup olmaması da önemli değildir. Başkan kim olursa olsun, iktidar Evanjelist bir baskı altındadır. Trump’un da başkan yardımcısı olarak görevlendirdi Mike Pence koyu bir Evanjelisttir. 

Amerika’nın Ortadoğu’ya bakışı hep Evanjelist bir pencereden olmuştur. Arap Baharı ile başlayan, işgallerle devam eden, kurdukları terör örgütleri eliyle vekâlet savaşları şeklinde devam eden Ortadoğu hadiseleri Evanjelist kuşatmanın ürünüdür.  İsrail’e el kaldıracak, dil uzatacak, buğz edecek tüm unsurlar bu kuşatma ile etkisiz hale getirilmiştir.  Batıda Mısır, Doğuda Irak ve İran, Güneyde Suudi Arabistan, Kuzey’de Türkiye’nin başına gelen tüm musibetlerin temelinde bu mücadele yatmaktadır. 

Amerika ve başındaki zat artık bu gerçeği saklamamaktadır. Trump, bugün yarın ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul edeceğini açıklamaya hazırlanıyor. Peki, Trump durduk yerde arı kovanına neden çomak sokuyor. Çünkü içerisinde bulunduğumuz bu günlerin özel bir önemi var. İsrail Devletinin kurulmasına giden yol, 2 Kasım 1917 Balfour Deklarasyonu ile başladı. Bir İngiliz ürünü olan bu deklarasyonun üzerinden tam da 100 yıl geçti. 100 yıl önce Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi devleti kurulması kararlaştırıldı. 

İngilizler bu amaçlarına ulaşmak için 11 Aralık 1917’de Kudüs’ü işgal ettiler. Yani Kudüs’ü tamı tamına bundan 100 yıl önce kaybettik. Şimdi bu işgalin yüzüncü yılında, işgalin yarım kalan bölümünü de tamamlamak istiyorlar. Trump’un durduk yere ateşe körükle gitmesinin sebebi budur.  

1897’de Theodor Herzl’in başkanlığında yapılan 1. Dünya Yahudi Kongresinde Herzl, “belki bana gülecekler ama bugün Yahudi Devleti kuruldu. 5 yıl veya 50 yıl sonra herkes bunu görecek” şeklinde cümleler sarf etmişti. Dediği oldu, o tarihten 51 yıl sonra İsrail kuruldu. Yahudilerin,  kongrenin 100. yılına kadar ise Arz-ı Mevud topraklarında “Büyük İsrail Devleti’ni “ kurma hedefi vardı. Ancak şimdiye kadar bunu başaramadılar. 
Bir gecikmenin mahcubiyetini yaşıyorlar Evanjelistler. Şimdi “efendi” olarak kabul ettikleri Yahudilerin emrinde bu gecikmeyi telafi etmenin büyük çabası içerisine girmiş durumdalar. 

Türkiye’de de, Irak’ta da, Mısır’da da, Suriye’de de, Suudi Arabistan’da da yaşanan hadiselerin temelinde bu mücadele var.  Kudüs’ü başkent ilan ederek ilk mermiyi Kudüs’ün 100. işgal gününde açıklama hazırlığındalar. Kısacası Yahudiler ve Hıristiyanlar çoktan başlattıkları savaşı birkaç gün içerisinde ilan edecekler. Bundan dolayı da VAKİT CİHAD VAKTİ’dir. Vakit Müslümanların uyanış vaktidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli mesajı verdi. Bunun, kabul edilemez olduğunu açıkladı Şimdi sıra diğer liderlerde ve Müslüman topluluklarda. Özellikle medyaya, STK’lara büyük iş düşecek. Konya ilk adım olarak yüz binlerin katılacağı büyük bir mitinge hazırlık yapsa iyi olur diye düşünüyorum. (Hükümet ile istişareli) 

Halkımız bu kutsal davada Reis’i yalnız bırakmamalı. Dekontlar, Zarraf bu işin aldatmacası.  Kudüs’ü maneviyatta dava, milliyete namus gören aziz milletimizin hakikati görmesi engellenmeye çalışılıyor. Milletimiz bu oyuna gelmeyecektir. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Şehit aileleri SOBE'yi g
» Meram'da tasarrufun adı;
»  Okçu Mahallesinde tüm
»  Karatay Belediyesi Celal
» "Konya şanslı bir şehi
»  Konya’da seyir halinde
» FETÖ itirafçısı Küll
» Görme engelliler ve gaze
»  Erdoğan işareti vermi
» 18 ilde dev operasyon! 36
»  Türkiye'nin tank avcıl
»  Şehit eşi için çeşm
» Beyşehir Gölü’nde ka
»  TSK'ya 22 yeni Anka geli
» 9 bin 500 sürücüye cez
»  Facianın yaşandığı
» Konya'da sivil memur demi
» Doğal gaz sayaç bağlan
» Konya sağlık sektörün
»  Konya'da ambulans şaram
»  Bakan Soylu'dan "hafta s
»  Münbiç için ABD ile o
» "Hırsız Kapanı-4" oper
» Savunma ve güvenlik öde
» Konya'da telefon dolandı
» Ortaokul öğrencilerinde
» Alibeyhüyüğü Mahalles
» Konya Büyükşehir Beled
» 'Yazın Konuşalım'ın a
» Konya'da trafik kazası:
» Konya'da Jandarmadan Huzu
» Papaz Brunson serbest bı
» Konya'da denetimli serbes
» Irak'ın kuzeyine hava ha
» Trafik cezaları havadan
»  TSK'dan dikkat çeken pa
» Konya'dan 28 ülkeye "yaz
»  Dutlu Koruluğu bu kez e
»  Bakan açıkladı! Süre
» Akşehir Gölü doğal si
»  "Silahlı kuvvetlerimiz
» KTO-Karatay Üniversitesi
» Mevsimin ilk karı yağd
» DSİ, Konya Ovası'nda 86
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
»  Çalışma Çankaya’da
»  Irak'ın kuzeyine hava h
» Güvenlik korucusu ile em
» Şemsiye almadan evden ç
» Konya'da at kesildiği ş
» Konya'da ağaçlar kitap
»  Üniversitelere 33 milya
»  Konya'da barınaktan 10
» Konya'daki kardeş cinaye
»  81 ilde öğrencilere ha
» Konya Valiliği'nden tica
» Konya'da EDS kameraları
» Başkan Altay şehir isti
» Uğur İbrahim Altay'dan
» Konya'da 80 yaşındaki k
» Çocukların bisiklet hey
» "Esnaf Kart" Konya'da tan
» Konya trafiğinde tehlike
» İran İçişleri Bakanı
» Konya dahil 4 ildeki PKK/
»  Mehmet Ali Özbuğday Ge
» Mehmet Oğuz yatırımlar
»  Beyşehir Belediyesi bir
» Başkan Altay açıkladı
»  Yerli "bomba atarlar" k
»  Darbecilerin yeni katlia
» Trafik cezaları artıyor
» Selçuklu Belediyesinin d
» Akşehir’de asfaltlama
»  Burdur merkezli FETÖ/PD
»  Şeb-i Arus bu yıl "Sel
» Konya’da Jandarma opera
»  Atak yeni yeteneklere ka
» Konya'da ortaokulda yang
» Konya'da köpekbalığı
»  Bakan Murat Kurum'dan Ka
»  İçtüzük değişikli
» Türkiye böylesini görm
» İşte Konya'da yarın bi
» Konya ve çevresine yağ
» Konhaber.com'a büyük ö
» Eşinin vatan nöbetini d
» Bilal Erdoğan'a anlamlı
» Konya'daki cinayet davas
» İşte Konya'da yarın bi
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com