Konyada ek iş imkanları gübre serpme makinaları
 
  Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
İsveç'teki seçimlerin kampanyası Konya'da yürütülüyor      FETÖ'nün asker ve polis sınavlarına hazırlama taktiği ifadelere yansıdı      Gazze şehidini Türk bayrağıyla uğurladı      Yanlışlıkla tüfekle arkadaşını yaraladığı iddiası      NEÜ'den İsrail'e tepki      FETÖ mağduru bürokratlar göreve hazır      Meclis bedelli askerlik için yoğun mesai yapacak      Fatma Toru, askerleri uğurladı      Çelebi Kurs Merkezi açıldı      İnmelerin yüzde 30'u hava kirliliğinden kaynaklanıyor      Esnaftan bedellide "esneklik" talebi      Yüzbinlerce memur bekliyor! Kritik hafta başladı      İşte bedelli askerin çantasında olması gerekenler      Tüketicilere kartlı alışverişlerde "komisyon" uyarısı      Yeni oyun parkı çocukların ilgi odağı oldu      Türkiye e-Devlet'te en hızlı gelişen ülkeler arasında      Atiker Konyaspor'da stopere 2 aday      Sanal devriyeler terör örgütlerine nefes aldırmadı      AYD'den Azerbaycan'da Uluslararası Medya Kurultayı      Konyaspor'da hazırlıklar devam ediyor     

Cihad vakti

06.12.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Cihad vakti

Kaçınılmaz savaşa adım adım ilerliyoruz. 

Savaşı isteyen biz değiliz. Evanjelistler istiyor. 

Evanjelizm’in sözlükte “kutsal kitaba inanmak” olarak tanımlanmaktadır. Kelimenin kaynağı Yunancadır. “İyi haber” veya “müjde” anlamına gelen “evangelion” kelimesinden türemiştir. 

Bugün Evanjelizm, Amerika’da Hıristiyan toplumun en tutucu ve en radikal kanadını temsil eder. Evanjelistler, Yahudilerin seçilmiş kul olduğuna ve Kudüs’ün Yahudilerin toprağı olduğuna inanırlar. Yahudilerin Mesih’in gelişi ile yeniden dünyaya egemen olacağına inanan Evanjelistler, Yahudi devletinin kurulması, Yahudilerin dünya egemenliğine kavuşması ve Mesih’in gelmesi için yapılacak her türlü mücadeleyi kutsal sayarlar. Evanjelistler bir nevi Siyonist Hıristiyanlardır. Kendilerini İsa Mesih’in geri döneceği ortama hazırlamak üzere Tanrı (bilerek Allah demiyorum, çünkü onların inandığı yaratan tanımlamasına Allah denemez) tarafından seçilmiş bir özel bir grup olarak görürler. Özetle Evanjelistler Yahudi devletinin kurulması için kendilerini feda etmeye hazır militanlardır. 

Amerika başkanları arasında çok sayıda Evanjelist başkan bulunmaktadır. Aslında başkanın Evanjelist olup olmaması da önemli değildir. Başkan kim olursa olsun, iktidar Evanjelist bir baskı altındadır. Trump’un da başkan yardımcısı olarak görevlendirdi Mike Pence koyu bir Evanjelisttir. 

Amerika’nın Ortadoğu’ya bakışı hep Evanjelist bir pencereden olmuştur. Arap Baharı ile başlayan, işgallerle devam eden, kurdukları terör örgütleri eliyle vekâlet savaşları şeklinde devam eden Ortadoğu hadiseleri Evanjelist kuşatmanın ürünüdür.  İsrail’e el kaldıracak, dil uzatacak, buğz edecek tüm unsurlar bu kuşatma ile etkisiz hale getirilmiştir.  Batıda Mısır, Doğuda Irak ve İran, Güneyde Suudi Arabistan, Kuzey’de Türkiye’nin başına gelen tüm musibetlerin temelinde bu mücadele yatmaktadır. 

Amerika ve başındaki zat artık bu gerçeği saklamamaktadır. Trump, bugün yarın ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul edeceğini açıklamaya hazırlanıyor. Peki, Trump durduk yerde arı kovanına neden çomak sokuyor. Çünkü içerisinde bulunduğumuz bu günlerin özel bir önemi var. İsrail Devletinin kurulmasına giden yol, 2 Kasım 1917 Balfour Deklarasyonu ile başladı. Bir İngiliz ürünü olan bu deklarasyonun üzerinden tam da 100 yıl geçti. 100 yıl önce Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi devleti kurulması kararlaştırıldı. 

İngilizler bu amaçlarına ulaşmak için 11 Aralık 1917’de Kudüs’ü işgal ettiler. Yani Kudüs’ü tamı tamına bundan 100 yıl önce kaybettik. Şimdi bu işgalin yüzüncü yılında, işgalin yarım kalan bölümünü de tamamlamak istiyorlar. Trump’un durduk yere ateşe körükle gitmesinin sebebi budur.  

1897’de Theodor Herzl’in başkanlığında yapılan 1. Dünya Yahudi Kongresinde Herzl, “belki bana gülecekler ama bugün Yahudi Devleti kuruldu. 5 yıl veya 50 yıl sonra herkes bunu görecek” şeklinde cümleler sarf etmişti. Dediği oldu, o tarihten 51 yıl sonra İsrail kuruldu. Yahudilerin,  kongrenin 100. yılına kadar ise Arz-ı Mevud topraklarında “Büyük İsrail Devleti’ni “ kurma hedefi vardı. Ancak şimdiye kadar bunu başaramadılar. 
Bir gecikmenin mahcubiyetini yaşıyorlar Evanjelistler. Şimdi “efendi” olarak kabul ettikleri Yahudilerin emrinde bu gecikmeyi telafi etmenin büyük çabası içerisine girmiş durumdalar. 

Türkiye’de de, Irak’ta da, Mısır’da da, Suriye’de de, Suudi Arabistan’da da yaşanan hadiselerin temelinde bu mücadele var.  Kudüs’ü başkent ilan ederek ilk mermiyi Kudüs’ün 100. işgal gününde açıklama hazırlığındalar. Kısacası Yahudiler ve Hıristiyanlar çoktan başlattıkları savaşı birkaç gün içerisinde ilan edecekler. Bundan dolayı da VAKİT CİHAD VAKTİ’dir. Vakit Müslümanların uyanış vaktidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli mesajı verdi. Bunun, kabul edilemez olduğunu açıkladı Şimdi sıra diğer liderlerde ve Müslüman topluluklarda. Özellikle medyaya, STK’lara büyük iş düşecek. Konya ilk adım olarak yüz binlerin katılacağı büyük bir mitinge hazırlık yapsa iyi olur diye düşünüyorum. (Hükümet ile istişareli) 

Halkımız bu kutsal davada Reis’i yalnız bırakmamalı. Dekontlar, Zarraf bu işin aldatmacası.  Kudüs’ü maneviyatta dava, milliyete namus gören aziz milletimizin hakikati görmesi engellenmeye çalışılıyor. Milletimiz bu oyuna gelmeyecektir. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
»  İsveç'teki seçimlerin
» FETÖ'nün asker ve polis
» Yanlışlıkla tüfekle a
» NEÜ'den İsrail'e tepki
» FETÖ mağduru bürokratl
» Fatma Toru, askerleri uğ
» Çelebi Kurs Merkezi aç
»  İşte bedelli askerin
» Yeni oyun parkı çocukla
» Türkiye e-Devlet'te en h
» Sanal devriyeler terör
» AYD'den Azerbaycan'da Ulu
» Konya'da yem karma makine
» Konya'da erozyon sahasın
» "Cuma buluşmaları güze
» Kayıp Ahmet dedeyi konha
»  Bakan yardımcılıklar
»  Sağlık Bakan Yardımc
» Bakan Selçuk'tan öğret
»  Türk yıldızlarından
»  PKK'nın sözde sorumlul
» Beyşehir’de esnafla sa
»  Konya İtfaiyesi’nden
» Konya'da minibüsle çarp
»  Türk Medyası'ndan Azer
»  Obruklara rağmen yaşam
» Konya'da hamile yengesini
» Emekli Sandığından eme
» Konya'da yağmur etkili o
»  Cumhurbaşkanı Yardımc
» Konya'nın bazı noktalar
» TSK'dan videolu anma mesa
» 25 gün askerliğin devle
» Konyalı bakanın yerine
»  4 bin avro maaşla iş h
» Acılı ailelere ikinci
» Başkan Toru: Meram’da
» Konya Çocuk Film Festiva
» İl Müftüsü Poçanoğl
»  Konya'da bir iş hanınd
» Karatay Hobi Bahçelerind
»  Ereğli'de 346 polis ada
» Konya'da orman yangını
» Konya Yüksek Hızlı Tre
»  Şırnak'ta saldırı ha
»  Bedelli askerlikte kriti
» PKK'nın lojistik sorumlu
» Tuz Gölü'ne ziyaretçi
» Hulusi Akar askere elleri
» Mehmet Oğuz'dan esnaf zi
»  TESK'ten trafik kazalar
» Konya'dan Roketsan ve MKE
» Konya dahil 13 ildeki ope
» Başkan Altay Konyalı fi
»  İmar Barışı'na gül
» Konya'da haşhaş kırım
» Konya'nın bir mahallesin
»  "Kozmik oda"da devlet s
»  Konya Emniyet Müdürlü
»  Konya'daki hayvanat bah
» Başkan Altay: Konya'ya b
» Konya'da uyuşturucu oper
»  TSK ve Emniyet’te krip
» Beyşehir’e Türk büy
» Konya'nın bu ilçesine y
» 13 ilde FETÖ operasyonu!
» İsveç seçimleri Konya'
»  Fahrünnisa Hatun Kült
» Çumra'da 460 sokak hayva
» Ereğli’ye dev bir yat
» Bedelli askerlik teklifin
» Konya'dan 320 kişi hac i
» Konyalı şehit çocuklar
»  PKK'nın sözde Karadeni
» Konya'da elektrik kesinti
» Konya'da hava durumu
»  Kırmızı ışıkta ge
»  AK Parti'nin vazgeçmedi
» Anadolu Yayıncılar Dern
» Fahrünnisa Hatun Kültü
»  Konya'da kamyon uçuruma
» Akşehir’de 15 Temmuz e
» Meram Tıp Fakültesi Has
»  15 Temmuz’un 2. yılı
» Hulusi Akar görevini dev
» Konya'da feci kaza! Dede
»  90 bin camide eş zamanl
» 2 Cumhurbaşkanlığı Ka
» Konya'da trafik kazası:
» Emekli askeri savcı uyar
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com