Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Konyalı şehidimizin baba evinde yas var      Regaip Kandili idrak edildi      Düşen uçağın enkazından ilk kare!      Beyşehir’e Selçuklu mimarisi ile yeni emniyet binası yapılacak      Selçuklu Kartalları seriyi sürdürmek istiyor      Konya dahil 15 ilde FETÖ operasyonu: 12 gözaltı      KOMEK’ten mezun olan görme engelli kursiyerler sertifikalarını aldı      Afrin'de 4 Grad füzesi ele geçirildi      Jandarma'dan muhteşem klip!      Konya bölgesindeki işsiz sayısı açıklandı      Mehmetçik Afrin'de terör örgütünün karargahını buldu      Meram’da pembe tırla kanser taraması      Akşehir'e Büyükşehir yatırımı      YPG/PKK'nın "çocuk teröristleri" eğittiği kamp görüntülendi      Konya'da fabrikaya baskın! 194 ton yağ ele geçirildi      Bedesten'den sonra en büyük restorasyon Arasta'ya      Konya'daki FETÖ/PDY çatı davası sürüyor      Binlerce Konyalıyı buluşturan etkinlik      Karatay yeşil alanlarla yaza hazırlanıyor      Konya'da 6 milyon fidan toprakla buluştu     

Cihad vakti

06.12.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Cihad vakti

Kaçınılmaz savaşa adım adım ilerliyoruz. 

Savaşı isteyen biz değiliz. Evanjelistler istiyor. 

Evanjelizm’in sözlükte “kutsal kitaba inanmak” olarak tanımlanmaktadır. Kelimenin kaynağı Yunancadır. “İyi haber” veya “müjde” anlamına gelen “evangelion” kelimesinden türemiştir. 

Bugün Evanjelizm, Amerika’da Hıristiyan toplumun en tutucu ve en radikal kanadını temsil eder. Evanjelistler, Yahudilerin seçilmiş kul olduğuna ve Kudüs’ün Yahudilerin toprağı olduğuna inanırlar. Yahudilerin Mesih’in gelişi ile yeniden dünyaya egemen olacağına inanan Evanjelistler, Yahudi devletinin kurulması, Yahudilerin dünya egemenliğine kavuşması ve Mesih’in gelmesi için yapılacak her türlü mücadeleyi kutsal sayarlar. Evanjelistler bir nevi Siyonist Hıristiyanlardır. Kendilerini İsa Mesih’in geri döneceği ortama hazırlamak üzere Tanrı (bilerek Allah demiyorum, çünkü onların inandığı yaratan tanımlamasına Allah denemez) tarafından seçilmiş bir özel bir grup olarak görürler. Özetle Evanjelistler Yahudi devletinin kurulması için kendilerini feda etmeye hazır militanlardır. 

Amerika başkanları arasında çok sayıda Evanjelist başkan bulunmaktadır. Aslında başkanın Evanjelist olup olmaması da önemli değildir. Başkan kim olursa olsun, iktidar Evanjelist bir baskı altındadır. Trump’un da başkan yardımcısı olarak görevlendirdi Mike Pence koyu bir Evanjelisttir. 

Amerika’nın Ortadoğu’ya bakışı hep Evanjelist bir pencereden olmuştur. Arap Baharı ile başlayan, işgallerle devam eden, kurdukları terör örgütleri eliyle vekâlet savaşları şeklinde devam eden Ortadoğu hadiseleri Evanjelist kuşatmanın ürünüdür.  İsrail’e el kaldıracak, dil uzatacak, buğz edecek tüm unsurlar bu kuşatma ile etkisiz hale getirilmiştir.  Batıda Mısır, Doğuda Irak ve İran, Güneyde Suudi Arabistan, Kuzey’de Türkiye’nin başına gelen tüm musibetlerin temelinde bu mücadele yatmaktadır. 

Amerika ve başındaki zat artık bu gerçeği saklamamaktadır. Trump, bugün yarın ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul edeceğini açıklamaya hazırlanıyor. Peki, Trump durduk yerde arı kovanına neden çomak sokuyor. Çünkü içerisinde bulunduğumuz bu günlerin özel bir önemi var. İsrail Devletinin kurulmasına giden yol, 2 Kasım 1917 Balfour Deklarasyonu ile başladı. Bir İngiliz ürünü olan bu deklarasyonun üzerinden tam da 100 yıl geçti. 100 yıl önce Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi devleti kurulması kararlaştırıldı. 

İngilizler bu amaçlarına ulaşmak için 11 Aralık 1917’de Kudüs’ü işgal ettiler. Yani Kudüs’ü tamı tamına bundan 100 yıl önce kaybettik. Şimdi bu işgalin yüzüncü yılında, işgalin yarım kalan bölümünü de tamamlamak istiyorlar. Trump’un durduk yere ateşe körükle gitmesinin sebebi budur.  

1897’de Theodor Herzl’in başkanlığında yapılan 1. Dünya Yahudi Kongresinde Herzl, “belki bana gülecekler ama bugün Yahudi Devleti kuruldu. 5 yıl veya 50 yıl sonra herkes bunu görecek” şeklinde cümleler sarf etmişti. Dediği oldu, o tarihten 51 yıl sonra İsrail kuruldu. Yahudilerin,  kongrenin 100. yılına kadar ise Arz-ı Mevud topraklarında “Büyük İsrail Devleti’ni “ kurma hedefi vardı. Ancak şimdiye kadar bunu başaramadılar. 
Bir gecikmenin mahcubiyetini yaşıyorlar Evanjelistler. Şimdi “efendi” olarak kabul ettikleri Yahudilerin emrinde bu gecikmeyi telafi etmenin büyük çabası içerisine girmiş durumdalar. 

Türkiye’de de, Irak’ta da, Mısır’da da, Suriye’de de, Suudi Arabistan’da da yaşanan hadiselerin temelinde bu mücadele var.  Kudüs’ü başkent ilan ederek ilk mermiyi Kudüs’ün 100. işgal gününde açıklama hazırlığındalar. Kısacası Yahudiler ve Hıristiyanlar çoktan başlattıkları savaşı birkaç gün içerisinde ilan edecekler. Bundan dolayı da VAKİT CİHAD VAKTİ’dir. Vakit Müslümanların uyanış vaktidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli mesajı verdi. Bunun, kabul edilemez olduğunu açıkladı Şimdi sıra diğer liderlerde ve Müslüman topluluklarda. Özellikle medyaya, STK’lara büyük iş düşecek. Konya ilk adım olarak yüz binlerin katılacağı büyük bir mitinge hazırlık yapsa iyi olur diye düşünüyorum. (Hükümet ile istişareli) 

Halkımız bu kutsal davada Reis’i yalnız bırakmamalı. Dekontlar, Zarraf bu işin aldatmacası.  Kudüs’ü maneviyatta dava, milliyete namus gören aziz milletimizin hakikati görmesi engellenmeye çalışılıyor. Milletimiz bu oyuna gelmeyecektir. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Konyalı şehidimizin bab
» Regaip Kandili idrak edil
» Düşen uçağın enkazı
» Beyşehir’e Selçuklu m
» Konya dahil 15 ilde FETÖ
» KOMEK’ten mezun olan g
»  Afrin'de 4 Grad füzesi
» Jandarma'dan muhteşem kl
» Mehmetçik Afrin'de terö
» Akşehir'e Büyükşehir
»  YPG/PKK'nın "çocuk ter
» Konya'da fabrikaya baskı
» Bedesten'den sonra en bü
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» Binlerce Konyalıyı bulu
» Karatay yeşil alanlarla
» Konya'da 6 milyon fidan t
» Cumhurbaşkanı Erdoğan
» "Afrin Harekatı'nın kad
» Konya merkezli 4 ilde FET
» Konya İl Seçim Kurulu M
»  Konyalı şehidimizin ce
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» 12 ilde dolandırıcılı
» Beyşehir’de esnaf gezi
» Mehmetçik Afrin'de gece
» Hurda araçlar için 10 b
» Başkan Altay: 30 bin say
» "Tüm rağbetimizi Rabb'i
» Konya İl Sağlık Müd
» Konya'da 75'lik nine okur
» Yerde bulduğu altın bil
» TSK'ya 8 yeni SİHA
» "Saadet zincirinden" 65
» Yarın Regaip Kandili
» Konya dahil 7 ildeki oper
» Akyürek: Çanakkale ile
»  PYD/PKK yanlıları Çe
» İvriz'in güzelliğine g
» Körfez ülkelerinden 200
» Konya'da yasak kuş avlay
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» Konya'nın da aralarında
»  Konya'da 'fener alayı'
» Erdoğan'dan 'Erken seçi
» 356 hakim ve savcının g
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
»  Özaltun, sportif dernek
» KOMEK ve ASEM’den “en
» Konya'da trafik kazası:
» Cihanbeyli Belediyesi'nde
» Konya'daki silahlı sald
» Dev eser Konya'nın bu il
»  Selçuklu'nun restore et
» Meram Son Durak'ta çalı
»  “Beyşehir karar verec
»  Soy ağacından sonra de
»  Mehmetçik'e Afrin'de se
»  YKS başvuruları yarın
»  Sivil hassasiyeti Afrin
» Cumhurbaşkanı Erdoğan'
» 'Dolandırıcılar sahte
» FETÖ "rüya" görmeye de
» Orhan Erdem: 'Biz kimiz'
» Konya'ya rüzgar ve fırt
» FETÖ'nün yeni taktiği
» Afrin'in kontrol altına
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» Konya'da inşaattan düş
»  Konya'da hırsızlık op
» Diltaş'tan 18 Mart Çana
»  Eski bakanlardan Hasan C
»  Bir haftada 21 terörist
»  Çiftlik Bank’ta FETÖ
» Mehmet Hançerli öğrenc
»  FETÖ'nün Türk Silahl
» Konya'da destek için bis
»  Afrin'de siviller için
» Mehmetçik, Afrin'de Hila
» Afrin Zaferi için klip!
» Mehmetçik'ten Afrin'de '
» Çanakkale Zaferi’nin y
» Konya'da yüzmek için ba
»  250 bin şehide 250 bin
»  Konya'da öğrencilerden
» TSK birlikleri Afrin'in k
» Konya’da bahar, Derbent
» Karatay Belediyesi 289 bi
» Zaferin yıl dönümünde
»  YPG/PKK'nın 12 odalı y
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com