Anasayfa    |   Künye    |   İletişim  
 

Konya'nın Güçlü ve Tarafsız Haber Gazetesi
 
 
 
Güncel Yaşam Spor KONYA Siyaset Ekonomi Röportaj Eğitim Sağlık Dünya Kültür Sanat  

 
Beyşehir’de mobil ikram aracı      Konya'da 43 yabancı uyruklu yakalandı      45 ülkeden 3 bin öğrenci Ecdat Bahçesi'nde buluştu      Konya'da AK Parti'nin acı günü! Abdulbaki Acet vefat etti      EPDK'dan doğalgaz sayacı açıklaması      "Bir tane Bylockçu milletvekili bulsun, istifa ederim"      Konyaspor galibiyet için İzmir'de!      TESK'ten yerli malı çağrısı      Sürekli kadroya geçen mevsimlik işçiye kıdem müjdesi      Dededen toruna üç kuşak semazen aile      Faizsiz sigortacılıkta yeni dönem başlıyor      Konya'da silah kaçakçılığı operasyonu! Tabancayı iç çamaşırında saklamış      Konya'daki cinayetle ilgili 2 kardeş tutuklandı      Konya'da köpeklerin saldırısına uğrayan çocuk ölümden döndü!      Mehmet Özdilek Trabzonspor eşleşmesini değerlendirdi      Konya'da koruma altındaki "kuş cenneti" misafirlerini ağırlıyor      Kudüs ve Batı Şeria şehitlerini uğurladı      Takılarla kaçan "sahte gelin" Konya'da yakalandı      Kudüs direnişinin sembol ismi Cüneydi kendine uygulanan işkenceyi anlattı      Konya Şeb-i Arus'a hazır     

Cihad vakti

06.12.2017
  
 
İşte Bay'ın yazısı:

Cihad vakti

Kaçınılmaz savaşa adım adım ilerliyoruz. 

Savaşı isteyen biz değiliz. Evanjelistler istiyor. 

Evanjelizm’in sözlükte “kutsal kitaba inanmak” olarak tanımlanmaktadır. Kelimenin kaynağı Yunancadır. “İyi haber” veya “müjde” anlamına gelen “evangelion” kelimesinden türemiştir. 

Bugün Evanjelizm, Amerika’da Hıristiyan toplumun en tutucu ve en radikal kanadını temsil eder. Evanjelistler, Yahudilerin seçilmiş kul olduğuna ve Kudüs’ün Yahudilerin toprağı olduğuna inanırlar. Yahudilerin Mesih’in gelişi ile yeniden dünyaya egemen olacağına inanan Evanjelistler, Yahudi devletinin kurulması, Yahudilerin dünya egemenliğine kavuşması ve Mesih’in gelmesi için yapılacak her türlü mücadeleyi kutsal sayarlar. Evanjelistler bir nevi Siyonist Hıristiyanlardır. Kendilerini İsa Mesih’in geri döneceği ortama hazırlamak üzere Tanrı (bilerek Allah demiyorum, çünkü onların inandığı yaratan tanımlamasına Allah denemez) tarafından seçilmiş bir özel bir grup olarak görürler. Özetle Evanjelistler Yahudi devletinin kurulması için kendilerini feda etmeye hazır militanlardır. 

Amerika başkanları arasında çok sayıda Evanjelist başkan bulunmaktadır. Aslında başkanın Evanjelist olup olmaması da önemli değildir. Başkan kim olursa olsun, iktidar Evanjelist bir baskı altındadır. Trump’un da başkan yardımcısı olarak görevlendirdi Mike Pence koyu bir Evanjelisttir. 

Amerika’nın Ortadoğu’ya bakışı hep Evanjelist bir pencereden olmuştur. Arap Baharı ile başlayan, işgallerle devam eden, kurdukları terör örgütleri eliyle vekâlet savaşları şeklinde devam eden Ortadoğu hadiseleri Evanjelist kuşatmanın ürünüdür.  İsrail’e el kaldıracak, dil uzatacak, buğz edecek tüm unsurlar bu kuşatma ile etkisiz hale getirilmiştir.  Batıda Mısır, Doğuda Irak ve İran, Güneyde Suudi Arabistan, Kuzey’de Türkiye’nin başına gelen tüm musibetlerin temelinde bu mücadele yatmaktadır. 

Amerika ve başındaki zat artık bu gerçeği saklamamaktadır. Trump, bugün yarın ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul edeceğini açıklamaya hazırlanıyor. Peki, Trump durduk yerde arı kovanına neden çomak sokuyor. Çünkü içerisinde bulunduğumuz bu günlerin özel bir önemi var. İsrail Devletinin kurulmasına giden yol, 2 Kasım 1917 Balfour Deklarasyonu ile başladı. Bir İngiliz ürünü olan bu deklarasyonun üzerinden tam da 100 yıl geçti. 100 yıl önce Filistin toprakları üzerinde bir Yahudi devleti kurulması kararlaştırıldı. 

İngilizler bu amaçlarına ulaşmak için 11 Aralık 1917’de Kudüs’ü işgal ettiler. Yani Kudüs’ü tamı tamına bundan 100 yıl önce kaybettik. Şimdi bu işgalin yüzüncü yılında, işgalin yarım kalan bölümünü de tamamlamak istiyorlar. Trump’un durduk yere ateşe körükle gitmesinin sebebi budur.  

1897’de Theodor Herzl’in başkanlığında yapılan 1. Dünya Yahudi Kongresinde Herzl, “belki bana gülecekler ama bugün Yahudi Devleti kuruldu. 5 yıl veya 50 yıl sonra herkes bunu görecek” şeklinde cümleler sarf etmişti. Dediği oldu, o tarihten 51 yıl sonra İsrail kuruldu. Yahudilerin,  kongrenin 100. yılına kadar ise Arz-ı Mevud topraklarında “Büyük İsrail Devleti’ni “ kurma hedefi vardı. Ancak şimdiye kadar bunu başaramadılar. 
Bir gecikmenin mahcubiyetini yaşıyorlar Evanjelistler. Şimdi “efendi” olarak kabul ettikleri Yahudilerin emrinde bu gecikmeyi telafi etmenin büyük çabası içerisine girmiş durumdalar. 

Türkiye’de de, Irak’ta da, Mısır’da da, Suriye’de de, Suudi Arabistan’da da yaşanan hadiselerin temelinde bu mücadele var.  Kudüs’ü başkent ilan ederek ilk mermiyi Kudüs’ün 100. işgal gününde açıklama hazırlığındalar. Kısacası Yahudiler ve Hıristiyanlar çoktan başlattıkları savaşı birkaç gün içerisinde ilan edecekler. Bundan dolayı da VAKİT CİHAD VAKTİ’dir. Vakit Müslümanların uyanış vaktidir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli mesajı verdi. Bunun, kabul edilemez olduğunu açıkladı Şimdi sıra diğer liderlerde ve Müslüman topluluklarda. Özellikle medyaya, STK’lara büyük iş düşecek. Konya ilk adım olarak yüz binlerin katılacağı büyük bir mitinge hazırlık yapsa iyi olur diye düşünüyorum. (Hükümet ile istişareli) 

Halkımız bu kutsal davada Reis’i yalnız bırakmamalı. Dekontlar, Zarraf bu işin aldatmacası.  Kudüs’ü maneviyatta dava, milliyete namus gören aziz milletimizin hakikati görmesi engellenmeye çalışılıyor. Milletimiz bu oyuna gelmeyecektir. 
 
 
 
 
       
 
  Toplam 0 adet yorum.  
 
Güncel
» Beyşehir’de mobil ikra
» Konya'da 43 yabancı uyru
»  45 ülkeden 3 bin öğre
»  Konya'da AK Parti'nin ac
» Konya'da silah kaçakçı
» Konya'daki cinayetle ilgi
» Konya'da köpeklerin sald
» Kudüs ve Batı Şeria ş
» Takılarla kaçan "sahte
» Konya Şeb-i Arus'a hazı
»  Polis ve jandarmaya sald
» Şehit olan engelli Filis
» İnternette en çok 'eve
» Konya'nın da aralarında
» "Postnişin Hazreti Mevla
» Irak'a kaçırılan çocu
» "Konya, yerli otomobil fa
» İnovasyonun dahisi, Kony
» 'Mehmetçik'in kurduğu
» "Kudüs kararı İslam d
» Jandarma "gasbedildim" ya
» 'Sema' eden canlar!
» Bir haftada 39 terörist
» Metin Topuz’a Adil Öks
» Konya'da cezaevi firarisi
» Mevlana'nın "vasiyeti" i
» Öğretmen doluluk oranı
» Gasp şüphelisi kardeşl
»  Konya'da inşaattan hır
» Konya'da DEAŞ şüphelis
»  Külünk'ten Halkbank'a
» Konya'nın bin 48 dersli
» Konya, söz sende!..
» Beyhekim'in yeni başheki
» Şeb-i Arûs tescillendi!
» Konya’da şüpheli öl
» Konya'daki FETÖ/PDY çat
» Konya'da bazı yerler uyg
» Türkiye'den Filistin'e 1
» "Kudüs ümmetin davasıd
» TSK'dan olası saldırıl
» Konya'da çöp yangını
» Lastikte geri kazanım i
» Konya'da Kore gazisinin m
» Beyşehir Gölü ve Leyle
» Yaşına rağmen tiyatrod
» Konya dahil 3 ilde FETÖ
» Uğur İbrahim Altay gen
» Ulaştırma Bakanlığın
» Konya'da üst düzey müt
» Mahkeme Başkanı: Hiç K
» Numune Hastanesi'nde hasr
» İTO'nun Konyalı başkan
» Beşiktaş Belediyesi tep
» Mahkeme başkanından FET
» Özaltun, Beşiktaşlı t
» Konya'ya sis ve pus uyar
»  Bakan açıkladı! Türk
» 22 şüpheli daha adliyey
» Şeb-i Arus'un bu yılki
» Konya'da "İşgal 100 Ya
» Konya'nın 16 ilçesine 2
» Konya 'Büyük Cuma Bulu
» Konya'da kaza anı güven
» Ahmet Sorgun'dan Beşikta
» Konya'da otomobilin çarp
» Ateşbaz-ı Veli'nin puş
» Beyşehir’in mahalleler
» FETÖ'nün Hava Kuvvetler
»  Konya'da sis etkili oldu
» Emniyet'ten 22 bin 987 ki
» FETÖ'nün "668 bebek" ya
» Konya'da bulunan araç sa
» Meram’a yeni pazar yeri
» Kelebek Bahçesi'nde Vusl
» Irak'ın kuzeyinde 17 ter
» Konya'da göl denetimi
» Konya'da kaçak kazıya 1
» Konya’da güvenlik gör
» Konya Büyükşehir Beled
»  Çiftçiden Recep Konuk'
» CHP'li belediyeden skanda
» Cumhurbaşkanı Erdoğan:
» İTO Başkanı Çağlar h
» Konya plakalı aracın ka
» Kentsel dönüşüm için
» Diyanet İşleri Başkan
» İlahiyat fakültelerinde
» Fatih Çıtlak: Amerika s
» Konya'da Kudüs protestos
 
 
 
 

 

Şehir Seçiniz
 Untitled Document
Şehir : Konya  
 
 
Anasayfa      Güncel      Yaşam      Spor      Siyaset      Ekonomi      Röportaj      Eğitim      Dünya      Kültür Sanat     
 
 Copyright © 2015 haberliyorum.com design by phpyazilim.com